Sypialnia a pupil

Każdy właściciel psa lub kota wie, że choć zwierzaki te są kochane i przynoszą dużo radości, często też pozostawiają duży bałagan. Jak poradzić sobie z tym we własnej sypialni, w której chcemy, aby panował porządek? Czy to dobre dla naszych zwierząt, aby spały tam razem z nami?

Zachowanie higieny

Nie można zaprzeczyć, że pies nie należy do najczystszych zwierząt. Czworonogi uwielbiają wychodzić na spacery, tarzać się w różnych rzeczach i sprawdzać niezidentyfikowane zapachy. Wpuszczając psa do sypialni, pozwalamy, aby przeniósł wszystkie zarazki na nasze łóżko. Co więcej, wiele psów posiada sierść, która często wypada – możemy liczyć więc na wszechobecne włosy. Nawet jeśli będziemy często prać pościel, nie zapewni to stuprocentowej higieny.

Dlaczego pies nie powinien spać w naszym łóżku?

Nawet małe pieski mogą zająć o wiele więcej miejsca, niż mogłoby się wydawać – ma na to wpływ fakt, że przez sen psy często zmieniają pozycję, przebudzają się lub śniąc, wykonują różne ruchy. Sen czworonogów różni się od naszego. Psy mają trudność ze spokojnym przespaniem ośmiu godzin, podczas gdy dla ludzi to coś normalnego. Z tego względu spanie z psem może znacząco pogorszyć nasz komfort. Będziemy się częściej budzić w ciągu nocy, zaalarmowani przez dźwięki wydawane przez psa oraz dostaniemy zdecydowanie mniej miejsca, niż gdybyśmy spali sami. Jeśli jesteśmy osobami, które mają lekki sen, dzielenie łóżka z psem może mieć bardzo negatywne skutki. Będziemy zmęczeni i niewyspani, a przez to ciężej będzie nam funkcjonować w ciągu dnia.

Oduczanie złych nawyków

W razie, gdy chcemy być blisko naszego pupila, ale nie chcemy ryzykować gorszym wypoczynkiem, postawmy na legowisko dla psa. Posiadanie własnego miejsca z pewnością dobrze wpłynie na naszego psa. My będziemy mieć świadomość, że jest z nami, ale każdy będzie mógł komfortowo się położyć. Posłanie to najlepsze rozwiązanie – posiadając szczeniaczka, już od pierwszych dni uczmy go, że tam powinien spać. Możemy również nauczyć psa komendy na wejście i zejście z łóżka. Wtedy będzie wiedział, że może wejść tam tylko wtedy, gdy dostanie pozwolenie.

Zrezygnowanie ze spania z pupilem to tylko pierwszy krok – jeśli zależy nam, aby zapewnić sobie w pełni komfortowy sen, zainwestujmy w dobry materac. Dobierzmy go pod nasze własne preferencje, a zagwarantujemy sobie wspaniały wypoczynek. Mając materac tylko dla siebie, na pewno dobrze odpoczniemy.

Wiele osób, kiedy zasypiają razem ze swoim psem, odczuwają poczucie bezpieczeństwa. Są blisko swojego pupila, a do tego dbają o jego samopoczucie. Należy jednak mieć na uwadze, że może to pogorszyć naszą jakość snu. Porównajmy za i przeciw, a następnie zdecydujmy, czy naprawdę warto pozwolić psu zająć naszą sypialnię.

Zobacz też

Zrównoważone wnętrze – aranżacja mieszkań i ekologiczne trendy
Dom

Zrównoważone wnętrze – aranżacja mieszkań i ekologiczne trendy

Jakie są najlepsze sposoby na czyszczenie tapicerki meblowej?
Dom

Jakie są najlepsze sposoby na czyszczenie tapicerki meblowej?

Rośliny w sypialni? Sprawdź, czy warto
Dom

Rośliny w sypialni? Sprawdź, czy warto

Nowoczesny sen? Wprowadź technologię do sypialni
Dom

Nowoczesny sen? Wprowadź technologię do sypialni

Kup dodatki do sypialni z Fit.4.Sleep!

Kup dodatki do sypialni z Fit.4.Sleep!

SleepMed – czym się wyróżnia?
Dom

SleepMed – czym się wyróżnia?