Dom

Pianka wysokoelastyczna czy termoelastyczna? Sprawdź, czym się różnią!

Pianka to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych rodzajów wypełnienia. Wyróżnia się cennymi właściwościami i wysoką jakością. Powinniśmy jednak wiedzieć, że w materacach SleepMed wykorzystywane są różne typy pianki, między innymi wysokoelastyczna i termoelastyczna. Dowiedz się, czym się różnią!

Pianka wysokoelastyczna

Pianka wysokoelastyczna odgrywa istotną rolę dla całego materaca. Odpowiada bowiem za zapewnienie solidności i trwałości podłoża. Jest bardzo wytrzymała, czym przekłada się na przedłużenie żywotności modelu. Zapobiega powstawaniu odkształceniom i wgnieceniom, a do tego jest odporna na eksploatację. Dzięki niej możemy znacznie dłużej korzystać z modelu. Piankę wysokoelastyczną docenią wszyscy ci, którzy przepadają za stabilnym, jakościowym podparciem. Bardzo dobrze dopasowuje się do sylwetki, gwarantując anatomiczne wsparcie.

Pianki wysokoelastyczne w materacach SleepMed

W materacach SleepMed możemy natknąć się na trzy rodzaje pianki wysokoelastycznej. Pierwsza z nich, czyli pianka VPPHR, jest wykorzystywana w dwóch warstwach, czym pozwala na dobór odpowiadającej nam twardości. Gwarantuje niezwykłą trwałość i wysoką jakość. Na jej powierzchni zastosowano innowacyjną technologię Airforce, która nadaje jej wyjątkowe właściwości. Polega na specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. W ten sposób dochodzi do powstania otwartych komór, przez które wypuszczany jest nadmiar ciepła i wilgoci. Zapewnia to maksymalny obieg powietrza wewnątrz wkładu materaca. Możemy cieszyć się nieustającym poczuciem świeżości i czystości. Nie musimy obawiać się rozwoju bakterii, roztoczy, kurzu czy innych drobnoustrojów, ponieważ skuteczna cyrkulacja powietrza zapobiega ich gromadzeniu. To szczególnie istotne dla alergików, którzy będą mogli w końcu zaznać spokojnego i jakościowego wypoczynku.

Piankę wysokoelastyczną zastosowano również w materacach naturalnych SleepMed. Charakteryzują się one tym, że szkodliwe związki chemiczne zastąpiono w nich organicznymi materiałami. Dzięki temu nie wywołują podrażnień i są bezpieczne nawet dla tych, którzy mają wyjątkowo delikatną skórę. Wysokoelastyczna pianka HR Bio charakteryzuje się otwartokomórkową strukturą, która pozwala na optymalną wentylację przy zachowaniu znakomitej elastyczności. Wyróżnia się również wspaniałą sprężystością. W jej składzie znajduje się olejek sojowy, przez co wykazuje działanie hipoalergiczne. Pianka NATURALIS® posiada również właściwości wysokoelastyczne. Skutecznie redukuje nacisk punktowy i nie dopuszcza do tego, aby ciało nadmiernie się zapadało. Cechuje się też bardzo dobrą żywotnością i trwałością, co przekłada się na to, że będziemy mogli dłużej korzystać z wybranego przez nas modelu. Zapewnia ponadto odpowiednią przewiewność, dzięki czemu korzystanie z niej jest niezwykle przyjemne.

Pianka termoelastyczna

Pianka termoelastyczna to innowacyjne rozwiązanie. Wykorzystuje nowoczesną technologię termoelastyczną, która sprawia, że materac dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem temperatury, jaką wytwarzamy. Pianka modeluje się w taki sposób, aby zapewnić indywidualnie dostosowane podłoże i stuprocentowo odpowiedzieć naszym potrzebom. Sprawia to, że między ciałem a materacem nie ma wolnej przestrzeni. Umożliwia to pełne odprężenie się. Niweluje również napięcie, które gromadzi się w mięśniach na co dzień. Mogą się one w całości rozluźnić, co przyczynia się do skutecznej regeneracji całego organizmu. Kręgosłup ma zagwarantowane bezpieczne, solidne podparcie, dzięki czemu reszta ciała może zostać odciążona. Pianka odpowiada ponadto za termoregulację, która pozwala nam zachować stałą temperaturę ciała. Dzięki niej możemy też cieszyć się przyjemnym uczuciem otulenia, które powoduje, że nasz wypoczynek staje się jeszcze bardziej komfortowy. Pianka termoelastyczna przyczynia się również do zachowania prawidłowego przepływu krwi i redukowania nieprzyjemnych dolegliwości.

Pianki termoelastyczne w materacach SleepMed

Pianki termoelastyczne to podstawa materacy SleepMed. Jedną z nich jest pianka VitaRest®, która została zaprojektowana przy użyciu najnowocześniejszej technologii. Z racji tego spełnia wszelkie standardy światowej jakości. Zapewnia gwarancję bezpieczeństwa i zdrowego wypoczynku. Budowa pianki sprawia, że może reagować na zmieniające się czynniki, takie jak ciężar czy temperatura. Właśnie dzięki temu idealnie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn i oferuje indywidualne podłoże. Przylega do naszego ciała niczym druga skóra. Dzięki temu solidnie podpiera naszą sylwetkę i umożliwia odciążenie wszystkich kończyn. Warto zwrócić uwagę na to, że powierzchnia pianki została podzielona na 7 stref twardości. Ze względu na to może zapewnić optymalne podparcie wszystkim kluczowym partiom ciała. Wspiera też prawidłowe ułożenie kręgosłupa na całej jego długości. Przyczynia się to do wywołania właściwości ortopedycznych pianki, które zapobiegają pogłębianiu i pojawieniu się dysfunkcji kręgosłupa, a do tego niwelują ból karku i pleców. Dzięki temu nawet osoby, które zmagają się z przykrymi schorzeniami, mogą cieszyć się komfortowym wypoczynkiem.

Innym rodzajem pianki termoelastycznej zastosowanej w materacach SleepMed jest Celsius-Waterlily®. To wyjątkowy model, który został stworzony z myślą nie tylko o najlepszej wygodzie, ale i o ochronie środowiska. W piance wykorzystano materiały ekologiczne, co oznacza, że nadają się one do całkowitego recyklingu. Wyróżniają się wspaniałą żywotnością i trwałością, która powoduje, że zachowują pierwotne parametry aż do ostatniego dnia użytkowania. Mają specjalną budowę strukturalną, która przekłada się na bardzo wysoką gęstość. Dzięki temu mamy pewność, że jest to produkt na lata. Dla tych, którzy przepadają za naturalnymi rozwiązaniami, idealnie pasować będzie termoelastyczna pianka Visco Bio, która została nasączona olejkiem rycynowym.

Decydując się na materac z wypełnieniem piankowym, na pewno nie pożałujemy naszego wyboru. Zarówno pianka wysokoelastyczna, jak i termoelastyczna, przyczynia się do zapewnienia spokojnego i jakościowego wypoczynku. Połączenie tych dwóch typów pozwoli nam osiągnąć jeszcze bardziej komfortowy wypoczynek.

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Czy warto kupić używany materac?
Dom

Czy warto kupić używany materac?

Dobra wentylacja i przewiewność – jakie materace SleepMed mogą to zagwarantować?
Dom

Dobra wentylacja i przewiewność – jakie materace SleepMed mogą to zagwarantować?

Higiena i czystość, czyli materace SleepMed o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych
Dom

Higiena i czystość, czyli materace SleepMed o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych

Jak materac SleepMed oddziałuje na nasze zdrowie?
Dom

Jak materac SleepMed oddziałuje na nasze zdrowie?

Jakie akcesoria SleepMed oprócz materaca należy uwzględnić w swoim łóżku?
Dom

Jakie akcesoria SleepMed oprócz materaca należy uwzględnić w swoim łóżku?

Jak często należy zmieniać poduszkę? Podpowiadamy
Dom

Jak często należy zmieniać poduszkę? Podpowiadamy