Dom

Higiena i czystość, czyli materace SleepMed o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych

Higiena snu to bardzo istotny czynnik, który decyduje o poziomie naszego komfortu i jakości snu. W czystej, świeżej przestrzeni o wiele łatwiej jest nam się zrelaksować i odprężyć. Z tego względu warto postawić na takie materace, które wyróżniają się właściwościami antyalergicznymi i antybakteryjnymi. Sprawdź, jakie model SleepMed wybrać!

Higiena snu a jakość wypoczynku

Otoczenie, w którym śpimy, odgrywa kluczową rolę dla naszego wypoczynku. Jeśli nie dbamy o to, aby była to czysta i świeża przestrzeń, może to negatywnie odbić się na jakości naszego snu. Nasz poziom komfortu zostanie znacznie zmniejszony, a pełne odprężenie stanie się o wiele trudniejsze. Możemy też odczuć różne nieprzyjemne dolegliwości. Niski stan higieny przyczynia się do zwiększenia ryzyka pojawienia się objawów alergii. Może też oddziaływać niekorzystnie na stan naszej skóry. Zaniedbanie tego aspektu może też znacząco pogorszyć żywotność materaca i sprawić, że szybciej się on zużyje.

Właściwości antyalergiczne

To między innymi z tego powodu właściwości antyalergiczne odgrywają tak istotną rolę. Dzięki nim możemy zatroszczyć się o higienę snu na wysokim poziomie. Działanie to będzie istotne szczególnie dla alergików, którym nieprzyjemne objawy alergii często utrudniają spokojny wypoczynek. Materace SleepMed nie przyciągają alergenów, dzięki czemu gwarantują zdrowy i bezpieczny wypoczynek. Zapobiegają gromadzeniu się bakterii, kurzu, roztoczy i innych drobnoustrojów, które mogłyby doprowadzić do pojawienia się niekorzystnych dolegliwości. Wynika to ze specjalnej budowy modelu, która gwarantuje znakomitą cyrkulację powietrza i optymalną wentylację. Warto mieć na uwadze, że we właściwości antyalergiczne został wyposażony również pokrowiec do materaca, co zapewnia jeszcze lepszą ochronę.

Technologia Airforce

Za zachowanie prawidłowego poziomu higieny i świeżości w materacach SleepMed w największym stopniu odpowiada innowacyjna technologia Airforce. Wyróżnia się ona specjalnym sposobem nacięcia pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Nacięcia powstają na całej powierzchni materaca, zarówno w poziomie, jak i pionie. Umożliwia to wytworzenie otwartych komór, przez które za sprawą naturalnych ruchów na materacu, wypuszczany jest nadmiar ciepła i wilgoci. Na jego miejscu pojawia się czyste powietrze. Gwarantuje to przyjemne uczucie świeżości przez cały czas korzystania z modelu. To rozwiązanie pozwoliło również na osiągnięcie jeszcze lepszych właściwości pod względem oddychania wkładu materaca. Zapewnia łatwy dostęp świeżego powietrza do materaca, a do tego oferuje właściwości ortopedyczne i antyalergiczne. Dzięki temu nasz wypoczynek może stać się nawet bardziej komfortowy.

Pokrowiec Merced

Istotnym elementem, który wpływa na poziom higieny, jest pokrowiec na materac. Dzięki niemu zachowanie czystej przestrzeni snu jest o wiele łatwiejsze. Pokrowiec Merced charakteryzuje się specjalnym designem, który gwarantuje najlepszą oddychalność wkładu. Odpowiada też za przyjemne uczucie orzeźwienia podczas snu, które pozwala nam skutecznie wypocząć. Pokrowiec umożliwia też pełne doświadczenie walorów rdzenia materaca. Do jego stworzenia wykorzystano elegancką, śnieżnobiałą dzianinę, na której zastosowano specjalne perforacje. Ze względu na ich obecność materac zapewnia odczuwalny efekt masażu, dzięki któremu możemy odprężyć się jeszcze lepiej. Na powierzchni pokrowca zastosowano elastyczne włókna, które idealnie dopasowują się do kształtu naszego ciała i oferują solidne podparcie. Jego powłokę potraktowano apreturą zmiękczającą, która zwiększa odprowadzanie wilgoci, a do tego nadaje niezwykłą miękkość. W składzie dzianiny nie wykorzystano przędzy naturalnej, przez co zapewnia lepszą ochronę przed bakteriami i roztoczami. Pokrowiec posiada zamek rozdzielczy, dzięki czemu można łatwo go ściągnąć i wrzucić do prania o temperaturze nie wyższej niż 60 stopni Celsjusza. Model Merced dostępny jest w materacach z serii Standard oraz Hybrid.

Pokrowiec Probiotex

Pokrowiec Probiotex dołączany jest do modeli z kolekcji Plus i Hybrid Plus. Zastosowano w nim wyjątkową dzianinę Probiotex, która została przeszyta miękką i puszystą włókniną, a do tego wykorzystano w niej włókna wiskozowe. Dzięki temu pokrowiec jest niezwykle przyjemny w dotyku, a do tego gwarantuje nieustające uczucie świeżości i czystości podczas snu. Dzianinę Probiotex pokryto ponadto specjalną apreturą Purotex®, która wykorzystuje technologię aktywnych probiotyków. To wyjątkowe rozwiązanie, które sprawia, że ilość alergenów na powierzchni materaca zmniejsza się o 93,7%. Zapewnia nam to zdrowe i czyste otoczenie snu. Na bokach pokrowca znajduje się delikatna dla skóry dzianina Tencel oraz innowacyjna taśma 3D, która odpowiada za skuteczną przewiewność oraz chłodzenie w trakcie użytkowania modelu. Włókna zastosowane w materiale Tencel nie wywołują podrażnień i są bezpieczne dla alergików. Pomagają również w regulacji naszej temperatury, zapobiegając nadmiernemu przegrzaniu czy spoceniu się.

Materace naturalne

Wspaniałymi właściwościami antyalergicznymi wyróżniają się materace naturalne SleepMed. To materace, w których szkodliwe związki chemiczne zastąpiono organicznymi komponentami. W modelu SleepMed Natura Plus wykorzystano między innymi olejek sojowy, dzięki któremu materac wykazuje działanie hipoalergiczne. Nie musimy obawiać się, że sen na nim przyczyni się do pojawienia się reakcji alergicznej. Materac SleepMed Natura Hybrid Plus zawiera też olejek rycynowy, którym nasączono warstwę pianki.

Każdy z nas woli spać w czystej, świeżej przestrzeni. Dzięki cennym właściwościom antyalergicznym i innowacyjnym technologiom materace SleepMed zapewnią nam higienę snu na najwyższym poziomie. Nie będziemy musieli obawiać się o nadmierne gromadzenie się bakterii czy innych drobnoustrojów.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed Natura Plus, SleepMed Natura Hybrid Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Czy warto kupić używany materac?
Dom

Czy warto kupić używany materac?

Dobra wentylacja i przewiewność – jakie materace SleepMed mogą to zagwarantować?
Dom

Dobra wentylacja i przewiewność – jakie materace SleepMed mogą to zagwarantować?

Pianka wysokoelastyczna czy termoelastyczna? Sprawdź, czym się różnią!
Dom

Pianka wysokoelastyczna czy termoelastyczna? Sprawdź, czym się różnią!

Jak materac SleepMed oddziałuje na nasze zdrowie?
Dom

Jak materac SleepMed oddziałuje na nasze zdrowie?

Jakie akcesoria SleepMed oprócz materaca należy uwzględnić w swoim łóżku?
Dom

Jakie akcesoria SleepMed oprócz materaca należy uwzględnić w swoim łóżku?

Jak często należy zmieniać poduszkę? Podpowiadamy
Dom

Jak często należy zmieniać poduszkę? Podpowiadamy