Dom

Jak materac SleepMed oddziałuje na nasze zdrowie?

Każdemu z nas powinno zależeć na dobrym samopoczuciu i stanie zdrowia. Warto wiedzieć, że o ten aspekt możemy zatroszczyć się na różne sposoby. Zdrowa dieta czy regularna aktywność fizyczna będzie pomocna, ale oprócz tego możemy też zainwestować w materac o właściwościach prozdrowotnych. Jakie ma działanie? Sprawdź!

Materace SleepMed o właściwościach prozdrowotnych

Materace SleepMed to wyjątkowe produkty, ponieważ charakteryzują się właściwościami prozdrowotnymi. Oznacza to, że korzystanie z nich wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Aby model mógł być określany jako prozdrowotny, musi spełnić wiele różnych czynników. Ważne jest to, aby zapewniał prawidłowe podparcie całego ciała, likwidował ryzyko powstawania odleżyn czy też zapobiegał powstawaniu pleśni lub grzybów. Ze względu na zastosowanie innowacyjnych rozwiązań materace SleepMed spełniają te wymagania. Dla kogo sprawdzi się taki model? Będzie to dobra opcja dla tych, którzy zmagają się z różnymi schorzeniami. Materac pomoże w zredukowaniu ich negatywnego oddziaływania. Okaże się przydatny u osób, które przechodzą przez proces rehabilitacji. Sprawdzi się też u tych, którzy pragną zapobiec nieprzyjemnym dolegliwościom. Korzystanie z prozdrowotnego modelu będzie istotnym czynnikiem profilaktyki dysfunkcji kręgosłupa.

Skuteczna regeneracja organizmu

Jednym ze sposobów, w jaki materac SleepMed korzystnie oddziałuje na nasze zdrowie, jest zapewnienie skutecznej regeneracji organizmu. Jakościowy wypoczynek ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. Podczas snu zachodzi wiele istotnych procesów, a organizm się odnawia. Dzięki temu rano możemy obudzić się wypoczęci i pełni energii. Będzie to miało znaczenie również dla naszego poziomu odporności – jeśli będziemy się regularnie wysypiać, zmniejszymy ryzyko złapania różnych infekcji. Zyska też na tym nasza zdolność do koncentracji. Łatwiej będzie nam się skupić i łączyć fakty. Możemy zauważyć również, że staniemy się bardziej produktywni i efektywni. Za taki efekt odpowiedzialna jest między innymi opcja regulacji twardości w materacach SleepMed, która pozwala na dopasowanie podłoża według indywidualnych preferencji. Dzięki uzyskaniu idealnie dostosowanej powierzchni możemy być pewni, że skutecznie wypoczniemy. W produktach z serii Standard i Hybrid wykorzystano ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®. Należy rozpiąć pokrowiec i przełożyć ją na drugą stronę, aby zyskać podłoże o innym stopniu twardości. W modelach z kolekcji Plus i Hybrid zastosowano odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej, który może ponadto służyć jako osobny materac nawierzchniowy.

Zapobieganie dysfunkcji kręgosłupa

Wybranie materaca o prozdrowotnym działaniu ma ogromne znaczenie dla naszego kręgosłupa. Zyskujemy bowiem pewność, że będziemy mogli liczyć na bezpieczne, solidne podparcie. W modelach SleepMed zastosowano ponadto właściwości ortopedyczne, które powodują, że materac nie tylko gwarantuje optymalne wsparcie, ale i chroni przed powstawaniem i pogłębianiem dysfunkcji kręgosłupa. Będzie to istotne zarówno dla tych, którzy zmagają się z różnymi schorzeniami, jak i tych, którzy pragną ich uniknąć. Materac niweluje ból karku i pleców. Dobrze dopasowane podłoże podpiera kręgosłup w odpowiedni sposób bez względu na to, jaką pozycję snu przyjmujemy. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że dyskomfort utrudni nam uzyskanie komfortowego wypoczynku. W zniwelowaniu nieprzyjemnych dolegliwości oraz zapewnieniu spokojnego snu pomaga również zastosowanie 7 stref komfortu. Jest to poprzeczny system podziału materaca, dzięki któremu każda z kluczowych części ciała ma zapewnione optymalne podparcie. Te części, które się głębiej zapadają, są mocniej podtrzymywane. Umożliwia to pełną regenerację i skuteczne odprężenie się.

Ochrona przed odleżynami

Korzystając z materaca SleepMed, zmniejszamy ryzyko nie tylko dolegliwości związanych z kręgosłupem. Model może zapobiec również powstawaniu odleżyn. Wynika to z tego, że gwarantuje swobodny przepływ krwi i skuteczne dotlenienie tkanek. Odleżyny to rany, które powstają na skutek zbyt silnego nacisku na daną część ciała. Z tego powodu dochodzi do miejscowego niedokrwienia, które przyczynia się do powstania silnego bólu, obrzęku oraz zaczerwienienia. Na powstawanie odleżyn narażone są przede wszystkim osoby, które mają trudności ze swobodnym poruszaniem się. Nie mogą bowiem samodzielnie zmienić pozycji, kiedy odczuwają dyskomfort. Nie zawsze mają też przy sobie kogoś, kto mógłby im pomóc. Właściwości przeciwodleżynowe rozwiązują ten problem i gwarantują możliwość pełnego rozluźnienia się bez obawy o pojawienie się nieprzyjemnych ran.

Niwelowanie ryzyka alergii i podrażnień

Materace SleepMed zapewniają zdrowy i komfortowy wypoczynek również dla tych, którzy zmagają się z alergiami. W tworzeniu wykorzystano komponenty i materiały, które nie przyciągają alergenów, a do tego nie wywołują podrażnień. Istotne znaczenie ma tu innowacyjna technologia Airforce, która pozwala na maksymalny obieg powietrza we wkładzie. Wynika to ze specjalnego sposobu nacięcia pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Nacięcia powstają na całej jej powierzchni, co prowadzi do wytworzenia się otwartych komór, przez które nadmiar ciepła i wilgoci wydostaje się na zewnątrz. Na jego miejsce zostaje zaczerpnięte czyste powietrze. Gwarantuje to przyjemne uczucie świeżości, które zwiększa komfort użytkowania. Właściwości antyalergiczne modelu zapobiegają gromadzeniu się bakterii, roztoczy, kurzu czy innych drobnoustrojów, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na jakość naszego wypoczynku.

Zainwestowanie w materacach o właściwościach prozdrowotnych niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze, zagwarantujemy sobie jakościowy wypoczynek i skuteczną regenerację organizmu. Będziemy mogli ponadto zapobiec schorzeniom kręgosłupa, a do tego uniknąć innych nieprzyjemnych dolegliwości, związanych na przykład z niskim poziomem higieny snu.

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Czy warto kupić używany materac?
Dom

Czy warto kupić używany materac?

Dobra wentylacja i przewiewność – jakie materace SleepMed mogą to zagwarantować?
Dom

Dobra wentylacja i przewiewność – jakie materace SleepMed mogą to zagwarantować?

Pianka wysokoelastyczna czy termoelastyczna? Sprawdź, czym się różnią!
Dom

Pianka wysokoelastyczna czy termoelastyczna? Sprawdź, czym się różnią!

Higiena i czystość, czyli materace SleepMed o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych
Dom

Higiena i czystość, czyli materace SleepMed o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych

Jakie akcesoria SleepMed oprócz materaca należy uwzględnić w swoim łóżku?
Dom

Jakie akcesoria SleepMed oprócz materaca należy uwzględnić w swoim łóżku?

Jak często należy zmieniać poduszkę? Podpowiadamy
Dom

Jak często należy zmieniać poduszkę? Podpowiadamy