Dom

Dobra wentylacja i przewiewność – jakie materace SleepMed mogą to zagwarantować?

Dobry materac powinien składać się z różnorodnych właściwości. Istotne znaczenie posiada nie tylko poziom wygody czy stopień miękkości, ale też elementy, które oddziałują na higienę snu. Mowa tu o odpowiedniej wentylacji i przewiewności. Sprawdź, jakie modele SleepMed mogą to zagwarantować!

Wentylacja i przewiewność materaca

Dobra przewiewność i wentylacja w materacu są bardzo ważne. Oddziałują bowiem na poziom higieny snu, który z kolei przekłada się na jakość naszego wypoczynku. Jeśli zbagatelizujemy ten aspekt, możemy doświadczyć problemów ze skutecznym odprężeniem się i szybkim zaśnięciem. Brak świeżości i czystości w otoczeniu, w którym śpimy, może być przyczyną nieprzyjemnych reakcji alergicznych lub kłopotów z cerą. Bez wątpienia przyczyni się również do tego, że będziemy czuli się mniej przytulnie i komfortowo. Może też niekorzystnie wpływać na stan materaca, skracając jego żywotność i sprawiając, że będzie bardziej narażony na powstawanie zabrudzeń i zniszczeń.

Technologia Airforce

W materacach SleepMed jest kilka elementów, które odpowiadają za odpowiednią wentylację i przewiewność. Jednym z nich jest innowacyjna technologia Airforce. Została ona wykorzystana w piance wysokoelastycznej VPPHR oraz Flexifoam. Jest to specjalna metoda nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Ma na celu stworzenie otwartych komór, przez które może zostać usunięty nadmiar ciepła i wilgoci. Gwarantuje to maksymalny obieg powietrza we wnętrzu wkładu, a do tego zapobiega gromadzeniu się bakterii, roztoczy, kurzu i innych szkodliwych drobnoustrojów. Dzięki niej mamy pewność, że nasz sen będzie spokojny i jakościowy, i nie zakłóci go żadna reakcja alergiczna. Wykorzystanie technologii Airforce pozwala osiągnąć jeszcze lepszy efekt pod względem oddychalności modelu. Ze względu na to nie musimy obawiać się spocenia czy nadmiernego przegrzania.

Pianka termoelastyczna

Do zachowania optymalnej wentylacji i przewiewności przyczynia się również pianka termoelastyczna, która została wykorzystana we wszystkich materacach SleepMed. Wyróżnia się ona nowoczesną technologią termoelastyczną, która powoduje, że model dopasowuje się do naszego ciała pod wpływem ciepła, jakie emitujemy. Dzięki temu każdy użytkownik ma zapewnione indywidualnie dostosowane podłoże. Umożliwia to pełne rozluźnienie mięśni i skuteczną regenerację całego organizmu. Pianka odpowiada za zachowanie znakomitej cyrkulacji powietrza, dzięki której możemy cieszyć się przyjemnym uczuciem świeżości podczas korzystania z materaca. Pozwala skórze oddychać, dzięki czemu nie prowadzi do przegrzania się. Wykazuje również właściwości antyalergiczne, przez co może być swobodnie stosowana przez tych, którzy mają bardzo wrażliwą skórę i zmagają się z reakcjami alergicznymi.

SleepMed Premium Plus

Jeśli zależy nam na dobrej wentylacji i przewiewności, zainwestujmy w model SleepMed Premium Plus. Materac wykorzystuje piankę wysokoelastyczną VPPHR, która używa innowacyjnej technologii Airforce. Oprócz tego odpowiada za zwiększenie trwałości podłoża i zagwarantowanie solidnego podparcia. W modelu zastosowano jej dwie warstwy, co ma na celu umożliwić dobór odpowiadającego nam stopnia twardości. Co istotne, pianka wyróżnia się otwartą i porowatą strukturą, która zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów. Oprócz tego we wkładzie materaca znajduje się również pianka termoelastyczna Celsius® – Waterlily®. Została ona stworzona przy użyciu ekologicznych materiałów, które są bezpieczne dla środowiska i nadają się do całkowitego recyklingu. Mamy zatem pewność, że będzie to bezpieczna opcja nawet dla osób o delikatnej skórze. Komponenty materaca nie przyczynią się bowiem do powstania podrażnień. Co istotne, pianka została podzielona na 7 stref twardości, dzięki czemu może zapewnić optymalne wsparcie dla kluczowych partii ciała. Każda ze stref wyróżnia się odmiennym stopniem twardości, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie. Model idzie w parze z pokrowcem Probiotex, którego wyjątkowe właściwości, czyli taśma 3D, dzianina Tencel czy technologia aktywnych probiotyków wpływają na osiągnięcie jeszcze lepszego poziomu higieny snu.

SleepMed Natura Plus

Model SleepMed Natura Plus należy do materacy naturalnych, co oznacza, że szkodliwe związki chemiczne zastąpiono tu organicznymi komponentami. Dzięki temu model wykazuje właściwości hipoalergiczne i nie przyciąga alergenów. Wysokoelastyczna pianka HR Bio cechuje się ponadto otwartokomórkową strukturą, która pozwala na osiągnięcie znakomitej cyrkulacji powietrza przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrej elastyczności. Wykorzystano w niej naturalny olejek sojowy. Pianka zapobiega gromadzeniu się wilgoci, dzięki czemu nie musimy obawiać pojawienia się pleśni czy grzybów. Termoelastyczna pianka Visco używa z kolei olejku rycynowego, który jest bezpieczny dla wrażliwej skóry. Pianka wspaniale dopasowuje się do naturalnych krzywizn, a do tego niweluje nadmierny ucisk. Model posiada pokrowiec, który również został zrobiony przy użyciu naturalnych materiałów. Zastosowano w nim organiczną bawełnę, która charakteryzuje się wspaniałą przepuszczalnością powietrza, a do tego chroni przed nadmiernym poceniem się. Za skuteczne odprowadzanie wilgoci odpowiadają włókna lnu, które cechują się ponadto wyjątkową trwałością i miękkością. Zawierają również właściwości termoregulacyjne, co oznacza, że nawet podczas upalnych nocy nie doprowadzi do naszego przegrzania. Len to niezwykła tkanina, która wyróżnia się bardzo wysokimi walorami higienicznymi, które sprzyjają zachowaniu optymalnego mikroklimatu snu.

Podczas wyboru nowego materaca musimy koniecznie zwrócić uwagę na to, aby wyróżniał się nie tylko wysokim poziomem komfortu, ale też znakomitą wentylacją i przewiewnością. Dzięki temu unikniemy rozwoju szkodliwych drobnoustrojów czy przegrzania się, a do tego zapewnimy sobie czyste, świeże otoczenie snu.

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materace SleepMed Premium Plus, SleepMed Natura Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Czy warto kupić używany materac?
Dom

Czy warto kupić używany materac?

Pianka wysokoelastyczna czy termoelastyczna? Sprawdź, czym się różnią!
Dom

Pianka wysokoelastyczna czy termoelastyczna? Sprawdź, czym się różnią!

Higiena i czystość, czyli materace SleepMed o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych
Dom

Higiena i czystość, czyli materace SleepMed o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych

Jak materac SleepMed oddziałuje na nasze zdrowie?
Dom

Jak materac SleepMed oddziałuje na nasze zdrowie?

Jakie akcesoria SleepMed oprócz materaca należy uwzględnić w swoim łóżku?
Dom

Jakie akcesoria SleepMed oprócz materaca należy uwzględnić w swoim łóżku?

Jak często należy zmieniać poduszkę? Podpowiadamy
Dom

Jak często należy zmieniać poduszkę? Podpowiadamy