Dom

SleepMed – czym się wyróżnia?

Urządzając swój dom, każdy z nas chce jak najlepiej spersonalizować oraz zaaranżować każde pomieszczenie. Jednym z ważniejszych jest sypialnia – w końcu to tutaj udajemy się, by odpocząć po ciężkim i długim dniu. Uwzględnia się tutaj wiele czynników, jednak główną rolę odgrywa tutaj łóżko oraz wchodzące w jego skład produkty. Na współczesnym rynku jest ich wiele, jednak dlaczego warto postawić na markę SleepMed?

SleepMed a zdrowy sen

Wielu z nas nie wyobraża sobie spokojnego wypoczynku bez komfortowego łóżka. Aby móc w takim położyć się, najpierw trzeba je w odpowiedni sposób skomponować. Szukając unikalnych rozwiązań, udajemy się do różnych salonów stacjonarnych i odwiedzamy sklepy internetowe. Znajdziemy tam wiele rozwiązań, jednak gdzie szukać produktów najwyższej jakości? W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na firmę. Nie można pominąć tutaj istniejącej od lat marki SleepMed, która dostarcza na rynek luksusowe materace medyczne i nie tylko. Jeśli chodzi o podłoże do spania, to zostały one poddane dokładnej analizie przez Laboratorium Sleep-Lab i niezależnym Szwajcarskim Instytutem AEH. Przetestowano je pod kątem czterech kluczowych parametrów, czyli ergonomii, higieny, klimatu i trwałości. Poprzez spełnienie wszystkich powyższych kryteriów, nadano im certyfikaty Znaku Jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH.

Co wyróżnia SleepMed? 

Materace SleepMed oraz inne produkty sypialniane wyróżniają się pod wieloma względami. Warto jednak zwrócić uwagę na wykorzystanie nowoczesnej technologii przy ich produkcji, gdyż pozwala ona na zwiększenie jakości nie tylko produktów, ale także i naszego snu! Zatem, co takiego wyróżnia SleepMed?

Wypełnienie piankowe i/lub sprężynowe

Nie da się zaprzeczyć, że wypełnienie jest najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o podłoża do spania. W końcu to od niego zależy wiele właściwości oraz cech, które wpływają na odczuwalny komfort oraz jakość snu. Jeśli chodzi o pianki, to znajdziemy tutaj piankę wysokoelastyczną oraz termoelastyczną. Swoją uwagę warto zwrócić na ten drugi tym, gdyż w modelach od SleepMed spełniają one wszelkie światowe standardy jakości, przez co korzystnie przekładają się na zdrowy sen. VitaRest® i Celsius-Waterlily® reagują na temperaturę oraz ciężar ciała, przez co pozwalają na niemalże idealne dopasowanie do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Przekłada się to na odciążenie wszystkich kończyn, a także doskonały poziom relaksu. Warto w nie zainwestować, jeśli mamy problemy medyczne, gdyż są antyalergiczne oraz wspomagają swobodny przepływ krwi. Drugim typem wypełnienia są innowacyjne sprężyny typu Multi, które wspierają całą sylwetkę. Wyróżniają się one niezależną pracą, w efekcie czego zapewniają wysoką elastyczność punktową, redukcję drgań oraz sporą ilość punktów podparcia.

Technologia Airforce

Wszystkie materace SleepMed wyróżniają się wykorzystaniem unikalnej technologii Airforce, stanowiąca specjalną, wielostrefową technologię nacinania pianki. Powstaje wówczas tzw. kratka wentylacyjna. Ich pojawienie się w materacu pozwala na maksymalny obieg powietrza wewnątrz, przez co ciepło oraz wilgoć kierowane są do otwartych komór, a następnie poprzez ruchy ciała – wypychane na zewnątrz. Oprócz tego, z pewnością zainteresuje nas to, że do najważniejszych cech technologii Airforce zalicza się właściwości ortopedyczne i antyalergiczne. Ponadto stanowi prosty sposób na doprowadzenie powietrza do materaca czy też podnosi właściwości pod względem oddychania wkładu. Niezaprzeczalnie – każda kwestia korzystnie przekłada się na komfortowy i zdrowy sen.

Możliwość redukcji twardości 

Wielu z nas ma problem z dopasowaniem twardości. Stanowi ona subiektywne odczucie, które jest określane na podstawie indywidualnych preferencji oraz wagi użytkownika. Najważniejszą zasadą jest to, że im człowiek jest cięższa, tym twardszy powinien mieć materac. Jednak czynniki te mogą się zmieniać z miesiąca na miesiąc – i co wtedy? SleepMed daje nam możliwość regulacji twardości, oferując swoim użytkownikom dwa opcje, czyli modele wyróżniające się:

  • 4 twardościami – można je uzyskać poprzez obracanie materaca na drugą stronę oraz przełożenie warstwy pianki termoelastycznej,
  • 6 twardościami – można je uzyskać poprzez obracanie materaca na drugą stronę, przełożenie warstwy pianki termoelastycznej oraz przypięcie lub odpięciem topu.

Pokrowce 

Każdy materac od SleepMed jest ubrany w pokrowiec, który można ściągnąć i wyprać. Jest to niezwykle ważne, gdyż umożliwia utrzymanie łóżka w czystości oraz jeszcze bardziej zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii. W ofercie znajdziemy dwa typy. Kolekcje Standard oraz Hybrid zostały wyposażone w pokrowce Merced, którego powłokę nasączone specjalną apreturą zmiękczającą. Pozwala to na odprowadzenie wilgoci oraz nadaje dzianinie przyjemną w dotyku miękkość. Natomiast sam skład sprawia, że odznacza się on zwiększoną odpornością na bakterie i roztocza. Natomiast kolekcja Plus i Hybrid Plus zostały wyposażone w pokrowiec Probiotex. Wyróżnia się on tym, że został nasączony apreturą wykorzystującą technologię aktywnych probiotyków. Zmniejszają one ilość alergenów roztoczy kurzu domowego aż o 93,7% na powierzchni materaca. Natomiast modele z kolekcji Natura składają się z włókien lnu i bawełny, co zapewnia i trwałość, a także absorpcję wilgoci.

Oferta SleepMed – unikalne materace do spania

Oferta SleepMed uwzględnia przede wszystkim wysokiej jakości materace do spania. Z uwagi na to wyróżnia się pięć unikalnych kolekcji, a każda z nich różni się pod pewnymi względami od poprzedniej. W pierwszej kolejności warto zaznajomić się z kolekcją Standard, czyli typowo piankowe modele, których wypełnienie zawdzięczasz swoje unikalne właściwości m.in. technologii Airforce. Znajdziemy tutaj takie produkty, jak SleepMed Comfort, SleepMed Premium oraz SleepMed Supreme. Następną kolekcją jest kolekcja Hybrid, którą podobnie jak wyżej wymieniona, odznacza się możliwością uzyskania 4 twardości. Tutaj jednak we wnętrzu znajduje się pianka połączona ze sprężynami typu Multi. Znajdziemy tutaj takie produkty, jak SleepMed Hybrid Premium i SleepMed Hybrid Supreme. Wyjątkowym rozwiązaniem, które z pewnością sprawdzi się w każdej sypialni, jest kolekcja Plus. Są to materace składające się tylko z pianki oraz odpinanego topu, przez co umożliwiają uzyskanie 6 twardości. Znajdziemy tutaj takie produkty, jak SleepMed Comfort Plus, SleepMed Premium Plus i SleepMed Supreme Plus. Podobną propozycją jest kolekcja Hybrid Plus, która oprócz odpinanego topu i pianki, w swoim wypełnieniu ma również sprężyny typu Multi. Znajdziemy tutaj takie produkty, jak SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus oraz SleepMed Hybrid Supreme Plus. Ostatnią znajdującą się w ofercie SleepMed kolekcją, jest kolekcja Natura. Stanowi idealne rozwiązanie dla miłośników ekologii i zdrowego wypoczynku, gdyż wykazuje naturalne surowce (olej rycynowy i sojowy) do produkcji innowacyjnych pianek. Znajdziemy tutaj takie produkty, jak SleepMed Natura Plus i SleepMed Hybrid Plus.

Oferta SleepMed – akcesoria sypialniane

Komponując łóżko, coraz częściej uwzględniamy wysokiej jakości materace SleepMed. Jest to niezwykle ważne, gdyż korzystnie wpływają one na zdrowy wypoczynek. Jednak dobry materac to nie wszystko – liczą się także inne akcesoria sypialniane. Z uwagi na to w ofercie SleepMed znajdziemy trzy poduszki – SleepMed Comfort Pillow, SleepMed Premium Pillow oraz SleepMed Supreme Pillow. Są to produkty ergonomiczne, a dzięki unikalnemu wypełnieniu, są w stanie idealnie dopasować się do kształtu głowy, barków oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym. W ten sposób bez względu na przyjmowaną pozycję w czasie snu gwarantują nam komfortowy oraz efektywny wypoczynek. Pamiętajmy jednak, że każdy model posiada inne właściwości, przez co sprawdzą się w różnych sytuacjach. Oprócz poduszek, w ofercie znajduje się ochraniacz na materac SleepMed – 100% bawełny. Stanowi ważny element każdego łóżka, gdyż zabezpiecza materac przed zabrudzeniami, uszkodzeniami czy wnikaniem roztoczy.

Sypialnia oraz łóżko powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb, a także preferencji użytkownika. Jest to niezwykle ważne, gdyż spędzamy tutaj znaczną część swojego życia. Zatem nie czekajmy i postawmy na produkty od SleepMed!

Zobacz też

Czy warto kupić używany materac?
Dom

Czy warto kupić używany materac?

Dobra wentylacja i przewiewność – jakie materace SleepMed mogą to zagwarantować?
Dom

Dobra wentylacja i przewiewność – jakie materace SleepMed mogą to zagwarantować?

Pianka wysokoelastyczna czy termoelastyczna? Sprawdź, czym się różnią!
Dom

Pianka wysokoelastyczna czy termoelastyczna? Sprawdź, czym się różnią!

Higiena i czystość, czyli materace SleepMed o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych
Dom

Higiena i czystość, czyli materace SleepMed o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych

Jak materac SleepMed oddziałuje na nasze zdrowie?
Dom

Jak materac SleepMed oddziałuje na nasze zdrowie?

Jakie akcesoria SleepMed oprócz materaca należy uwzględnić w swoim łóżku?
Dom

Jakie akcesoria SleepMed oprócz materaca należy uwzględnić w swoim łóżku?