Dom

Najpopularniejsze kolory w wystroju sypialni

Jeśli zmieniamy wystrój w naszym domu, warto być na czasie z panującymi trendami – w tym, jakie kolory są obecnie najpopularniejsze. Należy również pamiętać, że kolory mogą wpłynąć na nasze samopoczucie – dobrze więc znać ich działanie. Jakie kolory są na topie?

Modne odcienie

Ze względu na to, że minimalizm wciąż jest najmodniejszym stylem aranżacyjnym, związane z nim kolory również cieszą się sporą popularnością. Są to stonowane, jasne barwy, które mają za zadanie pomóc nam się zrelaksować. Pozwalają nam na odpoczynek i nie przytłaczają. Mowa tu o wszelkiego rodzaju pastelowych odcieniach, beżach i szarościach. Kolory te sprawią, że nasze wnętrze będzie wydawało się przestronne oraz estetyczne. Ważnym motywem jest też powrót do natury – możemy więc liczyć też na leśną zieleń, delikatny błękit czy elegancki taupe.

Przeciwieństwa stonowanych kolorów, takich jak jaskrawy pomarańcz czy głęboka czerwień również mają swoich zwolenników w tym sezonie. Barwy te zrobią zdecydowanie większe wrażenie, ale istnieje obawa, że okażą się przytłaczające. Warto zatem wiedzieć, jak prawidłowo je łączyć, aby uzyskać piękne wnętrze.

Jak kolory na nas wpływają?

Wokół nas istnieje wiele bodźców, na które różnie reagujemy – kolory są jednymi z nich. Niektóre z nich są w stanie nas uspokoić, a inne pobudzić do działania. Każdą barwę postrzegamy inaczej i ma ona inny wpływ na naszą psychikę.

Na przykład, kolory takie jak błękit czy zieleń nas relaksują, pomagają się wyciszyć. Błękit jest niezwykle delikatny, może również pobudzić naszą kreatywność. Zieleń za to kojarzy nam się z naturą, dzięki czemu sprawia, że czujemy się bezpiecznie i komfortowo.

Czerwony jest najbardziej intensywnym kolorem, dlatego nie można z nim przesadzać. Już jedna ściana pomalowana na czerwono doda nam energii i determinacji. Czerwień pobudza nasze zmysły. W sypialni może okazać się skuteczna, jeśli mamy problem ze wstawaniem, ponieważ skutecznie nas rozbudzi nas i zmobilizuje do pracy.

Pomarańczowy i żółty, czyli jasne, żywe kolory to gwarancja pozytywnych myśli i wzrostu energii. Sprawiają one, że wnętrze staje się radosne i przytulne. Kojarzą się ze słońcem, dzięki czemu każdy, kto przebywa w takim pomieszczeniu, dobrze się czuje.

Jaki efekt chcemy osiągnąć?

Aby mieć pewność, że nawet w wyrazistej sypialni będziemy mogli się zrelaksować, zainwestujmy w materac sprężynowy, który da nam wygodne podparcie i komfortowy sen.

Przed wyborem barwy do naszej sypialni powinniśmy zastanowić się, na jakim efekcie nam zależy. Wyciszenie, relaks, a może pobudzenie i energia? Wybrane barwy mogą znacząco wpłynąć na to, jak będzie nam się spało, warto więc wziąć to pod uwagę.

Zobacz też

Zrównoważone wnętrze – aranżacja mieszkań i ekologiczne trendy
Dom

Zrównoważone wnętrze – aranżacja mieszkań i ekologiczne trendy

Jakie są najlepsze sposoby na czyszczenie tapicerki meblowej?
Dom

Jakie są najlepsze sposoby na czyszczenie tapicerki meblowej?

Rośliny w sypialni? Sprawdź, czy warto
Dom

Rośliny w sypialni? Sprawdź, czy warto

Nowoczesny sen? Wprowadź technologię do sypialni
Dom

Nowoczesny sen? Wprowadź technologię do sypialni

Kup dodatki do sypialni z Fit.4.Sleep!

Kup dodatki do sypialni z Fit.4.Sleep!

SleepMed – czym się wyróżnia?
Dom

SleepMed – czym się wyróżnia?