Zmień podejście do codziennej pielęgnacji skóry i wypróbuj skin cycling

Codzienna rutyna pielęgnacyjna to określone czynności związane z dbaniem o cerę, które powtarza się każdego dnia rano i wieczorem. Te kilka kroków wykonujesz codziennie. Czy jednak Twoja cera zawsze na tym korzysta, czy może potrzebujesz małej odmiany?

Na czym polega codzienna pielęgnacja skóry?

W codziennej pielęgnacji skóry liczy się dokładność i powtarzalność pewnych zabiegów. Dzień zaczyna się od dokładnego oczyszczania skóry. Można do tego celu użyć delikatnych pianek do twarzy, płynów micelarnych lub żeli do twarzy. Nowoczesne kosmetyki tego typu zawierają różne dodatki witamin, a technologia miceli powoduje, że można szybko i delikatnie oczyścić twarz. Następnie nakłada się na twarz krem nawilżający, który jest wskazaniem do każdego rodzaju cery. W zależności od problemów cery, można użyć kremu z fluidem lub podkładu w kremie. Nawilżanie to zasługa głównie składników higroskopijnych, takich jak kwas hialuronowy. Ich główne zadanie to wiązanie cząsteczek wody i zatrzymywanie wody w skórze. Przed kremem można zastosować serum, które wzmocni działanie kremu i umożliwi wnikanie składników aktywnych. Wieczorem dochodzi jeszcze dokładny demakijaż twarzy i ponowne nakładanie serum na noc.

Koncepcja skin cycling to cztery wieczory pielęgnacji skóry

W przeciwieństwie do opisanej wyżej rutyny pielęgnacyjnej, koncepcja skin cycling opiera się na czterech wieczorach dbania o skórę, a każdy dzień jest poświęcony innej czynności. Większy nacisk jest położony na stosowanie mocniejszych składników aktywnych, które intensywnie działają na skórę. Pierwszy dzień to złuszczanie skóry za pomocą kwasów różnego rodzaju. Na początek wystarczą kwasy owocowe, takie jak AHA lub BHA. Z czasem można zamienić je na kwas salicylowy, który jest mocniejszy i poleca się go osobom doświadczonym w pielęgnacji skóry. Kolejny dzień to stosowanie retinoidów, czyli retinolu i retinalu, które mają działanie przeciwzmarszczkowe i wpływają na jędrność i regenerację skóry. Ostatnie dwa wieczory to nawilżanie i regeneracja skóry, gdzie głównym zadaniem jest naprawa skóry i odbudowa jej warstwy ochronnej.

Czy takie podejście jest dla mnie?

Czy wiesz jakie efekty daje skin cycling? Na pewno skorzystają na nim osoby, które chcą szybko zobaczyć efekty pielęgnacji. Złuszczanie skóry i działanie retinoidami jest bardzo ważne, bo sprawia, że na skórę działają aktywne i dość mocne substancje, które mają udowodnione działanie. Dzięki temu, działa się w określonym okienku czasowym, skupiając się tylko na tej czynności. Skóra poddana złuszczaniu, pozbywa się martwego naskórka i jest pełna blasku, a także wydaje się gotowa na przyjęcie retinoidów kolejnego dnia. Po tym okresie następuje odpoczynek dla skóry, który jest jej potrzebny po takich silnych zabiegach. Na pewno kobiety, które chcą przeprowadzić kurację anti-age i zmagają się z szarą cerą, powinny spróbować tego nowego podejścia w pielęgnacji. Zawsze można je dostosować do swoich potrzeb, jeśli skóra zareaguje podrażnieniem na złuszczanie lub retinol i wtedy wydłużyć cykl regeneracji i nawilżania.

Artykuł sponsorowany

Zobacz też

Jak poprawić rysy twarzy?

Jak poprawić rysy twarzy?

Jak zadbać o skórę twarzy?

Jak zadbać o skórę twarzy?