Jak poprawić rysy twarzy?

Niemalże każda osoba marzy o idealnym wyglądzie twarzy. Symetrycznych i podkreślonych rysach twarzy, gładkiej i promienistej skórze. W dzisiejszych czasach jest wiele metod służących podkreślaniu urody i kamuflowaniu niedoskonałości, zaczynając od makijażu a kończąc na zabiegach medycyny estetycznej. Jakie zabiegi wybrać aby poprawić rysy twarzy?

Wolumetria twarzy – zabieg uwydatniający rysy twarzy

Z wiekiem dochodzi do naturalnego procesu starzenia się skóry. Pierwszymi widocznymi oznakami starzenia jest pojawienie się zmarszczek, bruzd, zwiększona wiotkość skóry, zaburzenie rysów twarzy oraz ubytki tkanki tłuszczowej. Pielęgnacja domowa może okazać się niewystarczająca i wtedy z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej.

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów poprawiających rysy twarzy jest wolumetria. To zabieg polegający na wprowadzeniu usieciowanego kwasu hialuronowego w obszary na których widoczne są wiotkość skóry i zaburzony kontur twarzy. Najczęściej zabieg wykonywany zostaje na obszarze kości policzkowych, żuchwy, brody jednak kwas hialuronowy służy również do wypełnienia zmarszczek i bruzd np. bruzd nosowo-wargowych i doliny łez. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego ma dodatkowe właściwości dla skóry: poprawia jej gęstość, jędrność i elastyczność, pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych, poprawia nawilżenie skóry, jest naturalnym składnikiem występującym w skórze co wiąże się z niskim ryzykiem alergii.

Nici liftingujące – zabieg poprawiający rysy twarzy

Kolejnym zabiegiem poprawiającym kontur twarzy są nici liftingujące. Mają one za zadanie zredukować wiotkość skóry przez co dochodzi do redukcji chomików i przywrócenia owalu twarzy. Jest to również dobry zabieg na bruzdy nosowo-wargowe, które w wyniku podniesienia policzków zostają spłycone. Zabieg z użyciem nici liftingujących tworzy pod skórą rusztowanie, będące podporą dla opadających tkanek co również wpływa na poprawę kondycji skóry, jej zagęszczenia i wzmocnienia.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

Zobacz też

Zmień podejście do codziennej pielęgnacji skóry i wypróbuj skin cycling

Zmień podejście do codziennej pielęgnacji skóry i wypróbuj skin cycling