Jak wybrać odpowiednie zabawki kreatywne dla dzieci?

Większość dzieci posiada bardzo bogatą wyobraźnię i uwielbia w kreatywny sposób spędzać każdą wolną chwilę. Warto zadbać o dobór odpowiednich zabawek, które będą jeszcze dodatkowo stymulować kreatywne zapędy maluchów. Jak zatem wybrać kreatywne zabawki, które będą nie tylko bezpieczne ale zapewnią również długie godziny dobrej zabawy? Dowiecie się z dalszej części tego poradnika.

Prawidłowy rozwój malucha poprzez zabawę

Maluchy kochają zabawy, które stymulują ich wszystkie zmysły i jednocześnie dostarczają ogrom frajdy. Kluczowe jest, aby zabawki były dobrane do wieku i stopnia rozwoju malca. Odpowiednio dobrana zabawka będzie wspomagać rozwój motoryki, poprawiać pamięć, koncentrację oraz nauczy dziecko cierpliwości i pobudzi wyobraźnię.

Jak kreatywne zabawy wspomagają prawidłowy rozwój dziecka?

Dzieci rozwijają się w pełni wtedy gdy cały czas pobudzane są ich zmysły oraz stawiane są im wyzwania dopasowane do ich możliwości. Maluchy chłoną wiedzę i nowe informacje niczym sucha gąbka, dlatego dobrze dobrane zabawy i zabawki pozwolą im zdobyć cenne zdolności na przyszłość. Kreatywne zabawki pozwolą zacieśnić więzi rodzinne, nauczą malucha radzić sobie z emocjami oraz będą stanowić doskonały wstęp do nauki komunikacji z rówieśnikami. Oprócz tego zabawki kreatywne będą miały pozytywny wpływ na motorykę dziecka, co w dalszym okresie życia przełoży się na większa łatwość nauki pisania.

Zabawki kreatywne dla 3 latka

Łącząc zabawę z nauką należy postawić na zabawki kreatywne. W przypadku dzieci w okolicach trzeciego roku życia można zauważyć bardzo żywe zainteresowanie różnego rodzaju układankami, rysowaniem oraz lepieniem elementów z plastycznych mas. Znakomicie zatem sprawdzą się tutaj kreatywne zestawy do zabawy, pozwalające rozwijać dziecko manualnie i intelektualnie. Proste zestawy puzzli z bajkowym motywem czy też specjalne, barwne masy plastyczne również będą przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Kreatywne zabawki dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat

Nieco starszym dzieciom warto zafundować klocki. Ten rodzaj zabawki oddziałuje na różne aspekty rozwoju malucha – od zdolności manualnych, przez cierpliwość aż na poszerzeniu wyobraźni kończąc. Oprócz tego zabawa w budowanie z klocków pozwala rozwinąć spostrzegawczość u dziecka i uczy go logicznego myślenia ( dopasowanie poszczególnych elementów do siebie, aby tworzyły spójną całość ). O tym, że budowanie z klocków stanowi niesamowitą frajdę na wiele godzin nawet nie trzeba wspominać.

W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym warto również postawić na rozwój zmysłu słuchu. Kreatywne zabawki pozwalające poznawać dźwięki czy też samodzielnie grać będę tutaj bardzo dobrym pomysłem. Wszelkiego rodzaju proste instrumenty muzyczne dla dzieci również sprawdzą się znakomicie.

Artykuł sponsorowany

Zobacz też

Pamiątka chrztu dla dziewczynki
Dom

Pamiątka chrztu dla dziewczynki

Jak urządzić sypialnię nastolatka?
Dom

Jak urządzić sypialnię nastolatka?

Jak urządzić pokój dziecięcy?
Dom

Jak urządzić pokój dziecięcy?