Dom

Pamiątka chrztu dla dziewczynki

Chrzest jest ważnym wydarzeniem dla całej rodziny dziecka – symbolicznie dziecko zostaje wcielone do wspólnoty Kościoła. Tradycyjnie, rodzice dziecka wyprawiają przyjęcie, na które zapraszają rodzinę – otrzymując zaproszenie często zastanawiamy się jaki prezent wybrać? Szczególną zagwostką jest prezent dla dziewczynki – warto postawić na dziewczęcy charakter upominku, zachowując tradycyjną formę pamiątki. Przedstawiamy propozycje na wyjątkowe prezenty, które z pewnością zachwycą rodziców dziecka i dorastające dziecko.

Biżuteria

Bez względu na wiek, biżuteria jest świetnym pomysłem na prezent dla kobiet. Biżuteria na chrzest będzie piękną pamiątką, którą z przyjemnością będzie nosić dorastająca dziewczynka. Może to być delikatna bransoletka, drobne kolczyki, czy naszyjnik. Bez względu na to, na jaki prezent postawicie, warto, aby ozdobę wyróżniał indywidualny, niepowtarzalny charakter – świetnym pomysłem jest umieszczenie na niej personalizowanego grawerunku, który w prosty sposób odmieni ten klasyczny prezent.

Do biżuterii warto dołączyć szkatułkę, w której dziewczynka będzie mogła trzymać swoje skarby – ozdobne pudełeczko będzie stanowić również piękną ozdobę pokoju dziecięcego. Dzięki pięknej szkatułce, dziewczynka poczuje się wyjątkowo, co z pewnością wywoła uśmiech na jej twarzy. Na stronie Aleupominek.pl znajdą państwo duży wybór biżuterii dla dziewczynek z szeroką możliwością personalizacji.

Medalik

Medaliki są tradycyjnymi prezentami wręczanymi na chrzest, komunię lub bierzmowanie. Symbolizują przynależność do Kościoła Katolickiego i reprezentowanie wiary. Wybierając medalik, warto postawić na wysokiej jakości surowce, takie jak złoto lub srebro, dzięki którym prezent na długo posłuży dziecku i zachowa swój piękny wygląd przez długie lata. Pamiątka chrztu dla dziewczynki w postaci medalika powinna być delikatna i subtelna – może to być wisiorek przedstawiający wizerunek matki boskiej, czy Jezusa.

Warto dobrać do niego delikatny, drobny łańcuszek, który będzie pasował do dziewczynki. Na stronie Alechrzest.pl znajdą państwo piękne medaliki zapakowane w białe pudełeczka z różową lub niebieską wstążeczką – take etui będzie świetnym dopełnieniem do pamiątki chrztu zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca. Dodatkowo, na medaliku wykonamy drobny grawerunek w postaci imienia dziewczynki, czy daty uroczystości, dzięki czemu prezent nabierze jeszcze bardziej indywidualnego charakteru.

Więcej pomysłów na prezenty na chrzest dla dziewczynki z możliwością personalizacji znajdziesz na stronie Alechrzest.pl w zakładce prezenty na chrzest dla dziewczynki.

Artykuł sponsorowany

Zobacz też

Jak urządzić sypialnię nastolatka?
Dom

Jak urządzić sypialnię nastolatka?

Jak wybrać odpowiednie zabawki kreatywne dla dzieci?

Jak wybrać odpowiednie zabawki kreatywne dla dzieci?

Jak urządzić pokój dziecięcy?
Dom

Jak urządzić pokój dziecięcy?