Jak rozpoznać zdradę?

Zdrada jest kwestią sporną i dla każdego oznacza coś innego. Dla jednej osoby będzie to flirtowanie z kimś, kto nie jest naszym partnerem czy całowanie się, a dla innych – stworzona więź seksualna i emocjonalna. Nie da się jednak zaprzeczyć jednemu, niemalże każda zdrada doprowadza do rozbicia stałej relacji między partnerami. W takim razie, dlaczego zdradzamy oraz jakie są pierwsze objawy zdrady?

Dlaczego zdradzamy?

O zdradach najczęściej słyszy się w programach telewizyjnych lub czyta w książkach. Niestety, takie rzeczy dzieją się również w prawdziwym życiu. Wówczas wiele z nas zastanawia się, jakie były pierwsze symptomy oraz z czego wynikła zdrada partnera. Do najczęstszych powodów zaliczyć tutaj można alkohol czy samotne delegacje, a także:

  • kłopoty w relacji, np. poczucie oddalenia się od partnera,
  • możliwość spełnienia erotycznych fantazji,
  • chęć zaspokojenia potrzeb seksualnych.

Istnieje wiele złożonych i skomplikowanych przyczyn zdrady. Jednak, jak ją rozpoznać? Oto 7 symptomów, które mogą sygnalizować zdradę.

Manipulacje i oskarżenia

Osoba zdradzająca często czuje się winna, gdyż zrobiła coś złego. Wówczas pojawiają się wyrzuty sumienia, które odsuwa na różne sposoby, w tym poprzez oskarżenia i manipulacje.

Zawsze pod telefonem

Social media stanowią łatwą formę kontaktu z nową sympatią. Nadmierne dbanie o to, aby zawsze mieć ze sobą telefon lub zmiana hasła, może stanowić dla nas sygnał alarmowy.

Skąpość

Osoby zdradzające często inwestują nie tylko w siebie, ale swoją nową sympatię. Z uwagi na to, skrupulatnie liczą każdy grosz – prywatne, jak i przeznaczone na wspólne wydatki.

Nagłe i nadmierne dbanie o siebie

Każdy chce wyglądać ładnie i być zadbanym, jednak gdy partner bez okazji zaczyna nad sobą pracować, a nasza relacja nie jest najlepsza, to coś może być na rzeczy.

Zacieranie śladów

Osoby zdradzające często uważają i nadmiernie zacierają ślady zdrady – usuwają kontakty, historię czy maile. W ten sposób w każdej chwili mogą udowodnić swoją niewinność.

Nadgodziny w pracy

Najczęstszy symptom – nagły awans lub przypisanie nowych obowiązków, do których zalicza się delegacja, spotkania czy siedzenie do późna w biurze.

Nieobecność

Nasz partner częściej jest poza domem, niż w domu – wychodzi “z kumplami” czy nie wraca na noc. Dodatkowo często jest zamyślony, obecny jedynie ciałem, a nie duchem przy nas.

Zdrada to pojęcie, które każdemu z nas kojarzy się w negatywny sposób. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a także posiada wiele przyczyn. Najczęściej wynika z braku zainteresowania partnerem lub kryzysu w związku.