5 sposobów na mocne paznokcie

Łamiące się lub rozdwajające końce paznokci? Problem ten dotyka coraz większa część kobiet i sprawia, że nasze dłonie wyglądają nieestetycznie. W trosce o zdrowe paznokcie stosujemy wiele preparatów oraz odżywek, jednak istnieją inne równie skuteczne metody. Oto 5 skutecznych sposobów na zdrowe i mocne paznokcie.

Dieta na mocne paznokcie

Sposób odżywiania wpływa na wiele aspektów, w tym aktualny stan paznokci. Produkty, takie jak pełnoziarniste makarony, nasiona roślin strączkowych, świeże warzywa i owoce, jaja oraz orzechy i ryby dostarczają licznych mikro- i makroelementów. Uwzględniając niezbędne składniki odżywcze oraz witaminy – poprzez prawidłowo zbilansowaną dietę możemy zadbać o paznokcie!

Moczenie paznokci w  żelatynie

Jeden z najprostszych, a zarazem skutecznych sposobów na wzmocnienie płytki. Żelatyna zawiera m.in. peptydy oraz biotynę, które pomagają zbudować mocną strukturę paznokcia. Do kąpieli w żelatynie potrzebna jest szklanka, odpowiednia ilość ciepłej wody oraz 3 łyżki żelatynowego proszku, który rozpuszczamy. Cały proces opiera się na zanurzenie w takim roztworze dłoni i moczeniu paznokci przez ok. 10 minut. Zabieg należy powtarzać co 2 dni.

Oliwa z oliwek na paznokcie

Oliwa jest bogata w witaminy, składniki nawilżające i odżywcze. Jej działanie opiera się na zapobieganiu nadmiernemu parowaniu wody, tym samym zachowując prawidłowy poziom nawilżenia. Nakłada się ją na kilka sposobów. Dość popularnym jest stosowanie podgrzanej oliwy jako kąpiel dla dłoni. Zaleca się moczenie całych dłoni przez kilka minut. Inną, ale równie skuteczną metodą jest stosowanie jej jako odżywki

Olejowanie paznokci

Polega na nakładaniu wysokiej jakości olejów odżywczych metodą na ciepło lub zimno. Idealnie sprawdzi się tutaj olej rycynowy pobudzający wzrost paznokcia czy też arganowy – odpowiadający za wzmocnienie płytki i jej ochronę. Równie dobrym rozwiązaniem będzie olej wiesiołkowy, który świetnie zapobiega łamliwości.

Tabletki na mocne paznokcie

Oprócz powyżej wymienionych sposobów warto podjąć suplementację. W tym celu świetnym rozwiązaniem będzie zażywanie odpowiednim suplementów diety. Do rekomendowanych składników zawartych w takich preparatach zalicza się witamina A, PP i z grupy B, a także cynk, magnez, żelazo oraz wyciąg ze skrzypu polnego.

Walka o mocne paznokcie nie musi być trudna! Wymaga jedynie znajomości skutecznych sposobów oraz czasu. Poprzez regularne ich stosowanie, każda z nas może cieszyć się pięknymi paznokciami!