Biżuteria damska – jak dopasować do stylizacji?

Sporo z nas zastanawia się nad tym, jak odpowiednio dobrać biżuterię do swojej stylizacji. Dla wielu osób może wydawać się to nieco trudne, jednakże okazuje się, iż znajomość kilku podstawowych zasad rozwiązuje cały problem. Jak zatem dopasować do stylizacji biżuterię damską? Dowiesz się tego w tym artykule!

Ekskluzywna biżuteria damska

Biżuteria damska potrafi stanowić doskonałe urozmaicenie każdej stylizacji. Należy jednak wiedzieć, jak dopasować biżuterię do jej charakteru. Wielu z nas kojarzy bowiem biżuterię wyłącznie jako naprawdę elegancki element stylizacji. W rzeczywistości jednak możemy zdecydować się coś skromniejszego. Nowoczesna biżuteria damska czy ekskluzywna biżuteria damska niekoniecznie dobrze sprawdzi się w przypadku codziennych stylizacji. Lepiej zarezerwować ją na bardziej okazjonalne wydarzenia. Komplety biżuterii damskiej stanowią także świetne rozwiązanie dla elegantszych stylizacji. Natomiast proste i skromne dodatki są ciekawym uzupełnieniem dla codziennych kreacji.

Biżuteria a kolorystyka stylizacji

Duże znaczenie przy dopasowaniu biżuterii do stylizacji ma także jej kolorystyka. Warto zatem wiedzieć, jakie połączenie kolorystyczne będzie wyglądać najlepiej. Najczęściej sięgamy po złotą i srebrną biżuterię, jednakże skąd mamy wiedzieć, które rozwiązanie będzie w danym przypadku odpowiedniejsze? Przykładowo złota biżuteria damska najkorzystniej prezentuje się w połączeniu z czernią i innymi ciemnymi kolorami. Dobrze wypada także z bielą i pastelowymi odcieniami. Natomiast srebrna biżuteria damska zdecydowanie lepiej komponuje się z chłodnymi kolorami, takimi jak błękit czy fiolet. Poza tym okazuje się, że ważną kwestię stanowi również nasz typ kolorystyczny. Każdy z nas posiada zupełnie inny, dlatego też nie zawsze będzie nam pasować złota lub srebrna biżuteria.

Zachowaj jednolitość stylu

Ważnym aspektem każdej stylizacji jest także zachowanie jednolitości. Nie warto zatem tutaj wprowadzać chaosu w postaci połączenia designerskiej biżuterii ze sportowym dresem. Istotna jest przede wszystkim skromność i subtelność – biżuteria damska naszyjniki i biżuteria damska bransoletka powinny stanowić spójną całość. Zasada “mniej znaczy więcej” ma tutaj ogromne znaczenie. Nie zawsze także połączenie wszystkich rodzajów biżuterii jest wskazane. Uwzględnienie w swojej stylizacji zarówno naszyjnika, bransoletek, jak i kolczyków może spowodować wręcz niepożądany efekt. Złym pomysłem jest również założenie zbyt dużej ilości biżuterii damskiej bransoletek. Takie rozwiązania już dawno wyszły z mody, a aktualnie mogą stanowić przesyt w stylizacji. Warto także wiedzieć, że w przypadku wzorzystych kreacji z wieloma zdobieniami dodatkowa biżuteria także może przyczynić się do uzyskania zbyt przesadnego efektu. Należy więc wyczuć stylizację i dopasować się do charakteru okazji.

Niezależnie od rodzaju biżuterii, po którą chcemy sięgnąć, najważniejszym aspektem komponowania każdej stylizacji jest zachowanie umiaru, a zarazem jednolitości, dzięki której wybrane dodatki będą stanowić tzw. “wisienkę na torcie”. Jednakże warto pamiętać, że to ubiór gra zawsze pierwsze skrzypce, dlatego też nie należy przesadzać z ilością biżuterii.

Artykuł sponsorowany

Zobacz też

Koraliki do tworzenia biżuterii

Koraliki do tworzenia biżuterii