Dom

Jak czyścić płytę indukcyjną, żeby jej nie uszkodzić?

Czyszczenie płyty indukcyjnej może być nie lada wyzwaniem dla laika, który wcześniej nie miał do czynienia ze szklaną powierzchnią grzewczą. Nie jest to niespotykane, ponieważ swego czasu w domach Polaków królowały tradycyjne kuchenki gazowe, których mycie nie wymagało szczególnej ostrożności. Jak zatem czyścić płytę indukcyjną w bezpieczny sposób, aby nie dopuścić do zarysowania jej powierzchni? 

Wskazówki dotyczące czyszczenia płyty indukcyjnej

Płyta indukcyjna wymaga szczególnego traktowania w kwestii pielęgnacji jej ceramicznej powierzchni. W pierwszej kolejności zadbaj o podstawowe środki czyszczące przeznaczone do pielęgnacji takich kuchenek. Jeśli chcesz zachować ją w należytym porządku, sięgnij po Ludwik płyn do czyszczenia płyt ceramicznych kuchennychktóry za pomocą aktywnej piany usunie ślady palców, przypalenia oraz wszelkie zabrudzenia i tłuste osady, których chcesz się pozbyć. Płyn ten zabezpiecza czyszczoną nawierzchnię przed kolejnymi warstwami zabrudzeń, aby nie przywierały do blatu i zostawia płytę indukcyjną lśniącą oraz pozbawioną smug. Dodatkowym jego atutem jest niezwykle przyjemny zapach.

Czego używać do mycia płyt indukcyjnych?

Warto wykorzystywać produkt czyszczący w połączeniu z delikatną ściereczką z mikrofibry lub miękką gąbką. Jeśli masz do czynienia z poważniejszymi zabrudzeniami, możesz pozostawić Ludwik Płyn do czyszczenia płyt ceramicznych kuchennych na nieco dłużej, a następnie ściągnąć zabrudzenie, które w sposób bezinwazyjny dla szklanej powierzchni zejdzie i pozwoli osiągnąć zamierzony rezultat. Możesz także wspomagać się skrobakiem,  specjalnie przeznaczonym do ceramicznych płyt kuchennych , aby pozbyć się starych zaschniętych trudnych do usunięcia plam.

Ważną wskazówką podczas czyszczenia płyty jest utrzymywanie regularności sprzątania, co pozwoli na to, by dłużej cieszyć się zadbaną kuchnią z połyskiem. Pamiętaj również, aby nie czyścić gorącej płyty indukcyjnej, żeby nie narazić się na poparzenia dłoni.

Czego nie robić, czyszcząc płytę indukcyjną?

Zważywszy na to, że płyta indukcyjna w kuchniach króluje dopiero od kilku ostatnich lat, możesz być narażony na popełnianie licznych błędów podczas jej czyszczenia – nie ma w tym nic dziwnego i uwierz, że każdy nowy właściciel takiej kuchenki zastanawiał się, dlaczego tak szybko się ona brudzi i jak tego uniknąć. Do najważniejszych błędów w myciu płyty indukcyjnej można zaliczyć:

  • czyszczenie płyty tradycyjnym druciakiem,
  • używanie do czyszczenia płyty środków o zupełnie innym przeznaczeniu,
  • zbyt rzadkie czyszczenie płyty indukcyjnej,
  • używanie skrobaka nie przeznaczonego to ceramicznych płyt kuchennych.

Użytkowanie płyty indukcyjnej posiada wiele zalet, począwszy od skrócenia czasu gotowania produktów po lepsze walory estetyczne w porównaniu do kuchenek gazowych. Nowoczesny design nawierzchni indukcyjnej musi jednak być traktowany z odpowiednim wyczuciem, aby zapewnić trwałość użytkowania na lata.

Artykuł sponsorowany