Na czym polega depilacja laserowa?

Włosy porastają niemalże każdą część ciała. O niektóre z nich dbamy, jak np. włosy na głowie, rzęsy czy brwi, a niektórych chętnie byśmy się pozbyły. Mowa tutaj przede wszystkim o partiach takich jak nogi, pachy czy okolice bikini. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się ich, w tym za pomocą maszynki do golenia czy wosku. Jednak coraz większą popularnością cieszy się także depilacja laserowa. A co warto o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa – czym jest?

Jednym z bardziej skutecznych zabiegów polegających na usuwaniu włosów jest depilacja laserowa. Wykorzystuje się tutaj wiązkę światła, która wnika bardzo głęboko w skórę i błyskawicznie uszkadza cebulkę włosa. Przyczynia się to do usunięcia korzenia cebulki, przez co włoski nie odrastają przed długi czas. Panie zainteresowane depilacją laserową w salonie kosmetycznym mają do wyboru kilka rodzajów. Do nich zaliczyć można:

  • depilacje laserem rubinowym,
  • depilacje laserem aleksandrytowym,
  • depilacje laserem neodymowojagowym,
  • depilacje IPL.

Depilacja laserowa – przygotowanie do zabiegu

Z każdym rokiem popularność depilacji laserowej rośnie. Przynosi skuteczny efekt, a sam zabieg powtarza się średnio co 4-6 tygodni. Jednak przed rozpoczęciem sesji, warto w pierwszej kolejności odbyć konsultację z dermatologiem. Pomoże on ocenić stan włosów, rodzaj i typ skóry, a także pomoże dobrać skuteczną siłę światła. Ważnym procesem jest również odpowiednie przygotowanie się do wykonania zabiegu. Najważniejszą kwestią jest unikanie opalania – zarówno dwa tygodnie przed, jak i tydzień po wykonaniu zabiegu. Nie zaleca się również używanie peelingów chemicznych. Oprócz tego na okolice poddawane depilacji nie należy stosować produktów drażniących, np. perfum czy dezodorantów. Nie każda z pań wie, ale bezpośrednio przed zabiegiem zabrania się stosowania aspiryny i innych leków przeciwzapalnych. Po wykonaniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia. Niektóre z nich są bardziej bezpieczne, inne mniej. A kiedy zabiegi depilacji laserowej nie są zalecane? Powinny z nich zrezygnować Panie w ciąży, posiadające świeżą opaleniznę, a także chorujące na:

  • łuszczycę,
  • cukrzycę,
  • padaczkę,
  • alergie skórne,
  • choroby pęcherzowe skóry.

Depilacja laserowa daje satysfakcjonujące i trwałe efekty. Pozwala cieszyć się brakiem owłosienia przez okres kilku miesięcy, a nawet kilku lat! Pamiętajmy jednak, aby podejść do tego rozważnie, uwzględnić wszelkie przeciwwskazania oraz odpowiednio się przygotować.